Wiosna wita wysokim ciśnieniem

715
0
Udostępnij:

Czujnik jakości powietrza, a zarazem temperatury i ciśnienia, od kilku miesięcy umiejscowiony przy ul.Kolejowej w Opolu Lubelskim wskazuje dziś 1033hPa. Jest to dość wysokie ciśnienie atmosferyczne, które może powodować, że zza chmur częściej wygląda słońce, choć niestety nie potwierdza się to dzisiaj, pierwszego dnia wiosny.  Takie wskazanie na poziomie 1033hPa może mieć także negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Bóle głowy, rozdrażnienie, a w przypadku astmatyków – trudności z oddychaniem. Są też pozytywne skutki wyżu, np. naskórek szybciej się regeneruje, a dzięki temu szybciej goją się wszelkie rany, zwłaszcza oparzenia.

Dzięki temu urządzeniu pomiarowemu, którego wskazania umieszczone są również na pasku bocznym strony głównej naszego portalu, mieszkańcy Opola Lubelskiego mają możliwość odczytu aktualnych wyników pomiaru w naszej okolicy.

Sponsorem sensora Airly jest marka Aviva.

Jak sobie radzić z wysokim ciśnieniem?

Na pewno warto unikać używek lub znacznie ograniczyć ich używanie. Pewne jest, że lepiej pić mniej kawy, a w przypadku osób palących ograniczyć liczbę papierosów. Wskazane jest jak najmniej się przemęczać, jak najczęściej odpoczywać, z kolei zbawienna może okazać się krótka drzemka w ciągu dnia.

Najważniejsze jest jednak optymistyczne nastawienie. Zachęcamy do śledzenia jakości powietrza, temperatury i ciśnienia na naszym portalu lokalnym. Życzymy pogodnego Pierwszego Dnia Wiosny!

Autor: Opolska TV / Paweł Januszek

Napisz komentarz

Udostępnij: