Zakopower zagra na Jarmarku Opolskim

1591
0
Udostępnij:

Coroczna impreza plenerowa, największe wydarzenie promocyjno-kulturalne w kalendarzu Opola Lubelskiego odbędzie się w ostatni weekend czerwca (29-30 czerwca 2019). Jarmark Opolski, w ostatnich latach określany „Manufakturą Smaków”, jest dwudniową imprezą, odbywającą się głównie w obszarze Parku Miejskiego. Jednak to niedziela jest tym dniem, gdzie zapraszana jest muzyczna gwiazda wieczoru. Tegoroczny Jarmark Opolski, po całym dniu, a właściwie po dwóch dniach atrakcji dla wszystkich mieszkańców zakończy się koncertem zespołu Zakopower.

O grupie można przeczytać na portalach artystycznych informacje: Zakopower został założony w 2005 w Zakopanem przez Sebastiana Karpiel Bułecka. Dziewięciu muzyków gra przede wszystkim folk, ale zręcznie łączy go z jazzem i rockiem. Inspirację czerpią z muzyki z całego świata, nawet dźwięków afrykańskich. Zakopower występował na największych europejskich festiwalach, dorobił się potrójnej platyny za płytę “Boso” oraz trzech Fryderyków.

Zespół pisze o sobie na oficjalnym profilu FaceBook’owym: „Zakopower – to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i nie podrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.”

Autor: Opolska TV / video: KayaxTV: „ZAKOPOWER – Boso (Official Video)”

Suplementy diety - zobacz na Ceneo

Napisz komentarz

Udostępnij: