Znaleziony pocisk artyleryjski. gm.Wilków

826
0
Udostępnij:

Niewybuch pochodzący z okresu II Wojny Światowej znaleziony został wczoraj w m. Dobre, gm. Wilków. O znalezisku zawiadomił policję 44-letni mieszkaniec tej gminy, który podczas prac budowlanych wykopał pocisk artyleryjski. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach rannych na terenie gm. Wilków. Dyżurny opolskiej policji został telefonicznie powiadomiony przez 44-letniego mieszkańca gm. Wilków, iż podczas prac budowlanych wykopał przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Dęblinie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, zbliżać się do nich czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

Źródło: M.G. [KWW Policji w Lublinie (lubelska.policja.gov.pl)]

Gry planszowe - wybierz na Ceneo.pl

Napisz komentarz

Udostępnij: